Informácia o voľných pracovných miestach
  Rozvrhnutie školského vyučovania a prestávok na desiatu a obedňajšiu prestávku
  Kontakt
  mapa servera

Športové súťaže -  školský rok 2015/2016

Cezpoľný beh
Už tradične sme školské športové súťaže odštartovali cezpoľným behom, ktorého sa zúčastňujú pretekári z celého okresu. Táto náročná disciplína znamená beh na 1,5 až 2 km. Našu školu reprezentovali :
Tomáš Matuška 8.A, Samuel Gatial 8.B, Juraj Krajč 9.A a dievčatá Nikola Králiková 9.A, Paulína Petrášová 8.B, Katarína Svobodová 9.A.
Presné výsledky ešte nemáme, naši žiaci dobehli asi v polovici štartovacieho poľa.

Malý futbal – Školský pohár
Naši mladší žiaci sa zúčastnili 1. kola vo futbale. Odohrali 2 zápasy, v ktorých podľahli ZŠ Energetikov i ZŠ Dobšinského.
Družstvo tvorili : Adam Moravec 7.A, Marek Kyta 6.A, Martin Toma 6.A, Karol Ferenczi 6.A, Manuel Pavlusík 6.A, Lukáš Košarišťan 6.A, Marko Géczy 5.B, Radoslav Škandík 5.B, Adam Kulich 5.B

Florbal –chlapci
Chlapci 8. a 9. ročníka odohrali 1. kolo svojej súťaže vo florbale. V skupine sme narazili na ZŠ Šafárika, ZŠ Dobšinského a Gymnázium VBN. Hralo sa systémom každý s každým, to znamená, že sme odohrali 3 zápasy, v ktorých sme boli porazení. Najlepší zápas sme odohrali zo ZŠ Dobšinského, víťazom našej skupiny, ktorý sme prehrali tesne 3 : 2.
Naša zostava : Jakub Krajč, Martin Turóci, Juraj Krajč, Matej Krajč, Tomáš Matuška, Adam Virostek, Samuel Gatial, Pavol Kyta, Sebastián Hudec, Marián Mečiar, Roland Danko

Stolný tenis
Ďalšia súťaž, ktorej sa naši žiaci zúčastnili, bol stolný tenis. Hrali sa 3 dvojhry, štvorhra a ak nebol stav 4 : 0, pokračovalo sa ďalšími dvojhrami. V 1. kole sme sa stretli zo ZŠ Rastislavova, ktorú sme porazili 4 : 3.Ďalším súperom bola ZŠ S. Chalupku, kde sme prehrali 4 : 0.
Naša zostava : Samuel Gatial, Alex Kalina, Viktor Sojka. Náhradník – Marcel Nechala
Mesiac športu

MESIAC  ŠPORTU

Žiaci 2. stupňa súťažili v trojboji, súťažné disciplíny boli – hod plnou loptou do diaľky, trojskok a prekážková dráha.
Najúspešnejší boli :
5. ročník : 1. Marko Géczy                                       Tamara Halenárová
                   2. Branislav Mečár                                  Ema Vidová
                   3. Andrej Krško                                        Ema Lacová, Kristína Grácová

Basketbal – starší žiaci
Dňa 18.11. odohrali naši žiaci 1. kolo v basketbale. Stretli sa so ZŠ Rastislavova a ZŠ Šafárika. Oba zápasy vyhrali výsledkami  36 : 22, 26 : 11 a postupujú do prievidzského finále.
V základnej zostave sa striedali : Alex Kalina, Jakub Krajč, Matej Krajč, Juraj Krajč, Viktor Sojka, Marcel Nechala.
Náhradníci : Roland Danko, Adam Virostek, Jozef Kurbel, Sebastián Čiko.
Blahoželáme !

Okresné kolo v basketbale starších žiakov – 2. miesto
Naši žiaci vybojovali výborný výsledok, keď v okresnom finále po víťazstve nad ZŠ Bojnice a prehrou so ZŠ S. Chalupku získali 2. miesto.
Naša zostava : Alex Kalina, Viktor Sojka, Marcel Nechala, Matej Krajč, Jakub Krajč, Juraj Krajč, Roland Danko, Adam Virostek, Sebastián Čiko.

Školský šport – florbal
V januári odohrali žiaci 6. a 7. ročníka zápas vo florbale.
 Hralo sa 2-krát 10 minút a vo vyrovnanom zápase nakoniec zvíťazili žiaci VI. A.
Výsledok :            VI. A  - VII. A     5 : 4

Rope skiping
Vo februári dievčatá 5. až 9. ročníka súťažili v preskoku cez švihadlo.
Úlohou bolo urobiť čo najviac preskokov bez prerušenia.
Najlepšie výkony dosiahli :
1.    Dominika Humajová                 282 preskokov
2.    Veronika Janovická                  189 preskokov
3.    Dominika Kulichová                 171 preskokov

Blahoželáme !

Majstrovstvá okresu v atletike
Aj tento školský rok sme sa zúčastnili poslednej významnej súťaže – Majstrovstiev okresu v atletike.
Súťažilo sa už tradične v nasledujúcich disciplínach – 60m, 300m, 1000m /800m/, skok do diaľky, vrh guľou, hod kriketovou loptičkou. V každej disciplíne nás reprezentovali 2 pretekári, výkony sa obodovali a na základe súčtu bodov sa určilo poradie škôl.
Družstvo chlapcov skončilo na výbornom 7. mieste v konkurencii 28 škôl.            Reprezentovali nás : Sebastián Čiko, Matej Krajč, Juraj Krajč, Tomáš Matuška, Samuel Gatial, Adam Virostek, Adam Sudra, Marcel Nechala, Jakub Krajč.
Družstvo dievčat skončilo na 20. mieste v konkurencii 27 škôl.                              Reprezentovali nás :   Paulína Petrášová, Nikola Bystráková, Hana Vidová, Nikola Králiková, Romana Hepnerová, Katarína Svobodová.

Dňa 1.6.2016 sa žiaci 3. A 4. ročníka našej školy zúčastnili futbalového turnaja na futbalovom štadióne v Prievidzi pod názvom „Fubalový  deň baníkov“. Našu školu reprezentovali : F. Vida, L.Pekár,  P. Orem, A. Jedinák,  D. Bystrák,  D. Görög,  Ľ.Bátora, D. Németh, F. Sojka, L. Kurtulík, R. Rusnák, S.Pavec. Žiaci získali futbalové skúsenosti a za svoje 6.miesto boli odmenení peknou  spoločenskou hrou , podpismi  s fotografiami známych futbalistov. V tombole sa pošťastilo Lukášovi Kurtulíkovi, ktorý získal hlavnú výhru – päťdňovú prázdninovú školu futbalu v hodnote 100 €. Veríme, že Lukáš po absolvovaní tejto futbalovej školy odovzdá  svoje získané vedomosti aj svojim spolužiakom.
Dňa  8.6.2016 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili  súťaže v atletike medzi  žiakmi prievidzských škôl.
Súťažilo sa v behu na 50, 400 a 600m, v skoku do diaľky, v hode kriketovou loptičkou. Na súťaži sa zadarilo našim štvrtáčkam.  V skoku do diaľky obsadila 3. miesto Laurika Vidová a v behu na 400m obsadila 3.miesto Laurika Líšková. Dievčatám srdečne gratulujeme.